Violin iskola bankszámlaszáma

10102969-49957000-01000009

Belépés
PDF Nyomtatás E-mail
Szín- és bábművészet - Violin iskola


Szín- és bábművészet

Az oktatás keretében folyó szín- és bábművészeti nevelés lehetőséget biztosít a színművészet, bábművészet iránt vonzódó tanulók képességeinek fejlesztésére, ismereteik gyarapítására, figyelembe véve a tanulók életkori sajátosságait.

Célja a színpadi megjelenítés törvényszerűségeinek, a színjáték kulturális tradícióinak megismertetése, a tanulók drámával és színházzal kapcsolatos fogalmi készletének bővítése, legfontosabb történeti és kortárs stílusok, színházi műfajok ismertetése, az hogy a tanulók az élet más területein elsajátított ismereteiket, készségeiket a színjátékban is alkalmazni tudják.

Önkifejezésre, színházi improvizációra, karakterábrázolásra mozgásos, nyelvi beszédtechnikai eszközökkel való felkészítés.

Feladata a különféle szerepek megformálása, rendezői instrukciók mentén végzett munka, más művészeti ágak területéről származó ismereteik alkalmazása szerepalkotás során, színházi előadások elemzése, értékelése.

Lehetőség nyílik a növendékek egyénileg és csoportosan történő ez irányú előadására, bemutatására.


Választható tanszak, főtárgyak:

Színjáték (drámajáték, színjáték)


Kötelező tantárgyak:

Beszédgyakorlatok,

mozgásgyakorlatok

 

 


Violin
 

Projet - 2015 - Pályázat

Innovatív tehetséggondozás a Violin Alapfokú Művészeti Iskolában

Akkreditált Kiváló Tehetségpont

Akkreditált Kiváló Tehetségpont

Szavazások

Melyik a kedvenc művészeti ága?
 

Iskolánk linkajánlója

Kiemelt weblapok:
Pyrgos
Görög Néptánc Együttes

Violin - Portál

Oldalainkat 27 vendég böngészi

ViolinMail - levelezőrendszer

ViolinMail

Hirdetés